alexa-dusurme

Alexa Sıralama Düşürme Taktikleri 2018

Genel Puan
Kullanıcı Oyu
[Toplam Oy: 2]
Alexa Logo
Alexa Logo

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Alexa sıralaması nasıl düşürülür bunun yöntemleri kısa yolları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle arkadaşlar Alexa için en önemli şey sitenizin güncelliğidir. Yani bu demek oluyor ki Alexa Bot sitenizi her ziyaret edişinde farklı – yeni bir şeyler görmeli. Siteniz ile sürekli ilgilenmeli ve güncel tutmalısınız. İçerik girişlerini arttırmalı kaliteli ve özgün içerikler üretmelisiniz.

 

 

İkinci bir etken ise Alexa Toolbar kullanımı. Alexa Toolbar’ı Chrome için Chrome Web Mağazası’na giriş yapıp indirebilir ve eklentiyi Tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Alexa Toolbar
Alexa Toolbar

Görseldeki gibi olan bu Toolbar %100 işe yarar diyemesemde kesinlikle kullanmanız gerekiyor.

Sosyal Medya Kullanımı ve İmleme

Sitenize eklediğiniz makaleleri veya farklı içerikleri Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Tumblr gibi sosyal medya sitelerinde paylaşarak yazılarınızı destekleyebilirsiniz.

Site Yüklenme Süresi

Bu her şey için önemlidir Alexa için de çok önemli arkadaşlar. Sitenizin hızlı olması çok işinize yarayacaktır. Bunun için ağır eklentilerden kurtulabilir Site Hızlandırma isimli bu makalemizde bahsettiğimiz eklentileri kurarak sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz tema da çok önemli, hantal ve yavaş bir tema kullanıyorsanız yeni bir tema arayışına girmelisiniz.

Backlink Alın

Ne kadar fazla backlink alırsanız alexa değeriniz o derece hızlanır. 100 Backlink alan bir sitenin no follow ve ya dofollow hiç önemli değil, alexa değeri sürekli düşmektedir.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir