responsive menü ikon
 
Üye ol - Giriş yap
Bi9 - Webmaster Forum

Google Gibi Getir

Tarih: 01.Haz.2018 | Kategori: Kategorisiz | Yazar: admin

Google Gibi Getir 

Google gibi getir uygulaması özellikle web sitesi sahiplerinin önemli olarak kullandıkları eklentilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi Google uygulaması sayesinde sizler de artık sitenizi daha çabuk bir şekilde indexletebiliyorsunuz. Aslında geliştirilen en büyük araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü aracın asıl özelliği web sitemizi ziyaret ederek Google web sitenizi görmesini ve istediğiniz veriler konusunda farklı şekilde sayfanızı algılayabilme açısından çok önemli. Bilindiği gibi her zaman sayfa için önemli olan noktalardan bir tanesi Google tarafından sayfasının beğenilmesi ve ön plana çıkartılması. Her web sitesi sahibi de yaptırdığı işlemlerle ilgili olarak arama motorlarında ön plana çıkmaya çalışıyor. Bu anlamda gerek sizlerin taratma gerekse işlemleri yaptırmak için bu çok büyük bir avantaj olarak karşımızda bulunuyor. 

Google Gibi Getir Nasıl Yapılır?

Google gibi getir uygulamasını kullanmak için sizler de öncelikli olarak Search console üzerinden bir tanıtım yaparak gerçekten de bu sitenin sahibi olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. Webmasterlar bu işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Ağırlıklı olarak web masterler karşımıza çıkmakta. Bu yüzden bu işlemleri gerçekleştirmek için öncelikli olarak yapmanız gereken sistemi doğru bir şekilde sitenize yerleştirmek. Sitenin düzenleyici kısmından girdiğinizde veyahutta editör kısmından girdiğinizde sizlerin de görüleceği üzere karşınıza birçok farklı kodlama bölümü çıkmakta. Burada header php diye bir bölüm var. Bu kısmının içerisinde yerleştireceğiniz bir kod sayesinde bu işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca ftp üzerinden sitenize bağlanarak Google'ın vermiş olduğu kodlu kısmı sitenize yerleştirebilir ve yine de bu kadar sizi görmesini ve Search console olarak kullanmasını sağlayabiliyorsunuz. 

Google Gibi Getir Avantajları Nelerdir?

Google gibi getir uygulaması anasayfaya getirmek için aylık 10 limit bulunurken diğer görevler için 500'e kadar kullanabileceğiniz bir limit bulunuyor. Elbette çok büyük bir avantaj olması ile birlikte sitenizin sürekli olarak indexlenmesi için bazen beklemek ve sitenizi normal şekilde botların gelerek sitenizi incelemesini sağlamaktadır. Önemli bu anlamda index sıkıntısı olmayan siteler, zaten bunları çok fazla yapmazlar. Ancak index konusunda sorun yaşıyorsanız sizler de çok rahatlıkla herhangi bir uğra ile Google dizinine hızlıca gönderme şansına sahip olursunuz. Böylece istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.


YORUMLAR

ADANALI - 09.Haz.2018

teşekkürler

 

yenile yenile