responsive menü ikon
 
Üye ol - Giriş yap
Bi9 - Webmaster Forum

Seo Analiz

Tarih: 01.Haz.2018 | Kategori: Kategorisiz | Yazar: admin

Google Seo Analiz

Bir web master için en önemli şeylerden bir tanesi hiç kuşku yok ki Seo analiz aracı. Bunu doğru bir şekilde kullandığınızda sitelerin doğru bir şekilde yükselmesi sağlanmaktadır. Bilindiği gibi Google için birçok farklı algoritma bulunmaktadır. Bu algoritmaların hepsini doğru bir şekilde uygulayarak sitenizi ön plana çıkarmayı başarabilirsiniz. Bu yüzden birçok site sizlere seo analizi niye yani sitenizin içerisindeki son durumu Google'a uygunluk durumunu kontrol etmek için yardımcı olmaktadır. Ancak bir web master Yani web uzmanı için en önemli olan hususlardan biri de budur. Sitenizin doğru bir şekilde yükselmesi doğru bir şekilde kurgulanmasından geçmektedir. Bilindiği gibi Google sadece sizlerden bir site kurmanızı değil aynı zamanda sitenin kullanılan daha hızlı bir şekilde açılmasına aynı zamanda sitede kullanacağınız resimlerden içeriklere kadar her şeyi çok detaylı bir şekilde istemektedir. 

Seo Analiz Aracı Avantajları Nelerdir? 

Seo analiz aracı çok basit şekilde kullanılmaktadır. Sizler de site adresinizi yazdıktan sonra analiz etmek istediğinizde bunu uygulama içerisinden yapma şansına sahip oluyorsunuz. Burada birçok noktanın devreye girmiş olduğunu görüyorsunuz. Bilindiği gibi sitenizde hazırladığınızda bir başlık atılmaktadır. Sitenin bu başlığı aslında Google tarafından önemlidir. Çünkü bu şekilde sizler de sıralama da üst sıralara çıkma şansına sahip olursunuz. 70 karakterden uzun olmamalı ve sizlerin yapmış olduğunuz işe uygun olmalıdır. Ayrıca description bölümü de 320 karakterden az olmalıdır. 320 karakterin üzerinde ise bu durumda arama motorları sizleri spam olarak yorumlayacaktır. Bilindiği üzere bunun yanı sıra en önemli noktalardan bir tanesi de meta etiketidir. Yani sizlerin sitede kullanmış olduğunuz anahtar kelimelerdir. 

Seo Analiz Aracı Kullanım Farklılıkları 

Bunları da iyi bir şekilde kuruladıktan sonra hiçbir sıkıntı ile karşı karşıya kalmazsınız. Alt etiketler de istenilen yani başlık etiketleri de yine kriterlere uygun bir şekilde yüklenmesi gerekir. Bunları da gerçekleştirdikten sonra resim sayılarının ve alt etiketi bulunmayan resimler önemli bir hal almaktadır. Çünkü sitenizde uygulamış ve sunmuş olduğumuz resimlerin doğru alt etiketlere doğru genişlik ve yükseklik ayarlarına sahip olması gerekir. Ayrıca sitemizde bulunan iç linkler, dış linkler, nofollow linkler, biçim etiketleri, kullanılan stiller, JavaScript dosyaları, içerik ve kod oranı çok büyük bir önem arz eder. Böylece Sizler de sitenizi daha da yükseğe taşıma şansına sahip olabilirsiniz. Seo analiz aracı bu anlamda sizlere fayda sağlar.


YORUMLAR


yenile yenile