responsive menü ikon
 
Üye ol - Giriş yap
Bi9 - Webmaster Forum

Site Hız Testi

Tarih: 01.Haz.2018 | Kategori: Kategorisiz | Yazar: admin

 

Site Hız Testi Google

 

Site hız testi aracı çok fazla kullanılan araçlardan bir tanesi. Çünkü webmasterlar için biliyorsunuz ki sitenin daha hızlı bir şekilde açılması aynı zamanda arama motorları açısından da daha güvenilir ve daha iyi bir site anlamına gelebilmekte. Bilindiği gibi aslında her arama motoru için bizler birer müşteriyiz. Yani kullanıcılar. Kullanıcılarına hangi arama motoru daha iyi hizmet verirse bu durumda kullanıcılar o motoru kullanacaklardır. Bu yüzden dolayı arama motorları da kendi açısından en iyi şekilde değerlendirme yaparak siteleri bu şekilde sunmak istemektedir. Arama motorlarının içerisinde de elbette ki bu tarz kaliteyi göz önünde bulundurduğunu zaman hiç kuşku yok ki sitenizin hızlı bir şekilde açılması da arama motorları için önemli bir husus olacaktır. Herhangi iki siteyi karşılaştırdığınızda hız testinde bir geride kalıyorsa bu durumda bilin ki bu sayfa her zaman için daha alt sayfalarda yer alacaktır. 

 

Site Hız Testi Farklılıkları Nelerdir? 

 

Site hız testi uygulaması aslında çok basit bir şekilde yapılıyor. Çeşitli internet sitelerinde göreceğiniz üzere site hız testi için bir alan bulunuyor. Buraya sitenizi adını yazdığınızda sitenin açılışına göre gerekli bilgileri ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Google üzerinden sunulmuş olan sistemle mevcut. Siz buraya yazdığınız zaman sayfanızın gerekli bildirimleri yapılırken aynı zamanda sayfanızda ilgili bu konuda kaç puan aldığınızda detaylı bir şekilde veriliyor asıl önemli olan şey site hız testinden sonra. Yani eğer hızınız 100 üzerinden 50'nin altındaysa sitenizi daha hızlı hale getirebilecek bir şeyler yapabilmek. Örnek vermek gerekirse fotoğraflarımızı daha komplike hale getirmek veya dosyalarınızı sıkıştırarak tutmak. Belki de fotoğraflarınızın gereksiz olanları ve kullanmadıklarını silmek. 

 

Site Hız Testi Avantajları Nelerdir? 

 

Sayfa boyutu hakkında gerekli bilgilere ulaşmak ve buna göre hareket etmek kot içerik oranı ile alakalı gerekli bilgilere ulaşmak. Bu tarz şeyler yaptığınız zaman site hız testi sonucunda almış olduğunuz verilerin daha iyi bir hale geldiğini ve elbette ki daha kaliteli sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Teknoloji çağında herkes daha hızlı bir şekilde hizmet almak istemektedir. Bir siteyi açmaya çalıştığınızı düşünün ve 10 saniyede açılan bir site düşünün. Sizler de vazgeçer ve geri dönmeye başlarsınız. İşte arama motorları bu tarz siteleri sizlere sunmak için ön sayfalarında her zaman daha hızlı ve daha kaliteli siteler sunmaktadır. Ayrıca en önemli şeylerden bir tanesi de tabii ki kalite ile birlikte kaliteli içerik kaliteli beridir. Bu yüzden dolayı tam anlamıyla bir bina gibi düşünürsek önemli noktalardan bir tanesi de yine aynı şekilde sitenin hızıdır denilebilir.

 


YORUMLAR


yenile yenile