Google Webmaster Forum

Genel Puan
Kullanıcı Oyu
[Toplam Oy: 2]

Google webmaster tools sizler için ücretsiz bir şekilde sunulan bir servis olarak karşımıza çıkıyor. Bu servis aracılığı ile sizler de Google arama motoruna kayıt yaptırabileceğiniz gibi aynı zamanda sitenize bu arama motoru ile bakmanız da mevcut oluyor. Araç sayenizde sizler de rahatlıkla index alabiliyor aynı zamanda karşınıza çıkan hataları ve yüklenemeyen sayfaları görme şansımız oluyor. Google için en önemli şeylerden bir tanesi hizmetleri verirken sitelerin doğru bir şekilde çalışması. Sitenizde çalışmayan bir sayfa olması durumunda Google botları bu sayfayı göremiyor. Zaten asıl önemli olan şey sizlerin Google botlarının görüş açısından görebilmeniz. Yani sizler de Google gibi görmeye başladığınızda sitenizin hızlı bir şekilde yükselmiş olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden dolayı en önemli noktalardan bir tanesi Google tarafından sizlerin sitenizin nasıl görüldüğünü görebilmek.

Google Webmaster Tools Avantajları Nelerdir?

Google webmaster forum bu anlamda sizlerin daha rahat bir şekilde bunları görme imkanınızı doğuruyor. Aynı zamanda veri miktarı ile ilgili olarak gerekli bilgilere ulaşma şansınıza sahip olmanız için bu faydaları sunuyor. Page Rank bilgilerinin aynı zamanda da sitenizin iç ve dış linklerini çok daha rahat bir şekilde fark edebiliyorsunuz. Google botlarının sitenizi indexleme sıktığını ayarlayabilir. Aynı zamanda site haritanızın eklenmesi mümkün olabilir. Haritalardan indexlenen linklerin sayısını görmeniz de mümkün olacaktır. Yani sizlere sunulmuş olan bu araçlar sayesinde tüm işlemlerinizi yapabilecek aynı zamanda da sitenizi popüler hale getirebileceksiniz.

Google Webmaster Tools Nasıl Kullanılır?

Her internet sitesinin kurulum amacı aslında arama motorlarında ön plana çıkarak birçok kişi tarafından ulaşılabilir bir site haline gelmek olacaktır. Ancak bu gerçekten de kolay bir işlem değildir. Yani sitenin hızlı bir şekilde yükselmesi için Google webmaster tools konusunda ciddi çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmalar sayesinde daha iyi bir şekilde ölçülerine çıkmaya gayret gösterilmelidir. Bu anlamda sizler de sayfalarınızı daha net bir şekilde görebilir ve daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu yüzden aslında bu tip şeylere dikkat etmek ve birliktelik halinde kullanmak gerekir. Böylece daha iyi ve sağlıklı şekilde sonuçların alınması da sağlanmış olacaktır.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir