SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Genel Puan
Kullanıcı Oyu
[Toplam Oy: 2]

Merhaba dostlarım bu yazımızda sizlere seo uyumlu makale nasıl yazacağınızı hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. Öncekle SEO kelimesini biraz açarak konuya giriş yapalım, SEO yani Search Engine Optimization arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bununla birlikte benim bu yazıda bahsedeceğim şey yazılarınızı nasıl arama motorlarına beğendireceğiniz olacaktır. Madde madde ilerleyelim.

1- Kelime Sayısı ve Yazının Derinliği

Yazılarınızı olabildiğinde uzun tutmaya çalışın tabiki bunu yaparken gereksiz kelime ve cümlelerden kaçınmalısınız. Amacınız doğru ve istenen bilgiyi en derin hali ile kullanıcıya iletmek olsun. Bununla birlikte kendi yorumlarınızı katmayı  unutmayın bu sayede okuyucunuz ile yazı içerisinde iletişim halinde olursunuz.

Eğer bir kelime sayısı verilecekse 300-400 kelimenin altında yazı yazmamaya dikkat etmeye çalışın istisnalar elbette olabilir.,

2- Hedeflenen Anahtar Kelime Kullanım Oranı

Kendinize bir anahtar kelime belirlediniz ve bunu yazı içerisinde kullanarak desteklemek istiyorsunuz fakat bunu ne sıklıkla kullanmalısınız bilmiyorsunuz. Bu her yazıda değişecek şekilde artabilir 300 kelime için %2 gibi bir rakam yeterli olacaktır.

3- Yazının URL görünümü

En önemli kısımlardan birisi olan URL direkt olarak Google arama sonuçlarında yer aldığından dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir.

seo uyumlu makale
seo uyumlu makale

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi anahtar kelime “Metin2 PVP Serverler” hem meta açıklaması, başlık ve URL kısmında bulunuyor. Ayrıca URL’yi fazla uzun tutmamak en sağlıklısıdır.

4- Resim Alt Tagları

Yazı içerisinde kullandığınız resimlere mutlaka alt tag girişi yapın. Alt etiketi olmayan görseller kullanmamaya özen gösterin.

5- H1,H2 gibi başlık boyutlarını kullanmak.

baslik-taglari
baslik-taglari

Görselde gördüğünüz kısımdan başlık boyutlarını yazı içerisinde kullanmaya özen gösterin.

Google’da üst sıralara çıkmak isimli diğer makalemizi de okuyabilirsiniz.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir