blog3

Yeni Blog Açacaklara Tavsiyeler – Neler Yapılmalı?

Genel Puan
Kullanıcı Oyu
[Toplam Oy: 2]

Merhabalar bu yazımızda, yeni blog açacak arkadaşlar için madde madde bazı konular hakkında bilgi vereceğiz ve hangi başlıklara nerelerde ve nasıl dikkat etmeleri gerektiğini anlatacağız.

 

1- Özgün Olun

Google veya diğer arama motorları kopya içeriği sevmez. Kesinlikle özgün olmalı ve kendi cümleleriniz ile kullanıcıların karşısına çıkmalısınız. Unutulmayacak altın kuralınız özgün olmak olsun.

2- İlgi Çekici İçerikler Üretin

Kullanıcılar tarafından tıklanılabilecek insanlarda merak uyandıracak içerikler üretmeye çalışın. Başlıklarınız daima ilgi çekici ve içeriği merak ettirecek gizemli başlıklar olsun. Yani gören kişi merakından kesinlikle tıklamalı. İlgi çekici içerikler tabiki bunlarla sınırlı değil diğer bir yandan güncel içerikler her zaman ilgi çekici olacaktır.

3- Sık İçerik Girin, Düzenli Olun

İnternet sitenizi unutmayın, sürekli güncel içerikler girerek sitenizi canlı tutun. Bu hem Google, Yandex gibi arama motorlarının gözünde internet sitenizin kalitesini arttıracaktır hem de kullanıcılarınız tarafından sürekli içerik geliyor olması güzel karşılanacaktır.

4- İçerikleriniz Yoruma Açık Olsun

Kullanıcılarınızı yorum yapmaya teşvik edecek cümleler kurmaya çalışın, onların yaptığı yorumların yazılarınıza büyük katkısı olacaktır. Hem birebir iletişim olacağından sitenizin daima ziyaretçisi de olabilirler kullanıcı kazanmaya dikkat edin.

5- Uygun Etikletler Kullanın

İçerikleriniz ile uygun etikletler kullanmaya özen gösterin, ayrıca fazla etiket girişi zararlı olacağından işi dozunda bırakmada fayda var.

6- Resim ve Videolar kullanın

Videolar özellikle sayfanızda kalma sürelerini arttıracaktır. Kullanmaya özen gösterin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir